16

Къща/Вила за продажба, Горна Гращица, ID 662316

164 кв.м.
Необзаведен
35 000 EUR
213 €/кв.м.

Адрес недвижими имоти продава ексклузивно! КЪЩА на две нива със застроена площ - 60 кв.м, масивна лятна кухня със ЗП = 20 кв.м /на 2 нива/ и масивна второстепенна постройка със ЗП = 24  кв.м /на 2 нива/ разположена в равен двор - УПИ с площ 860кв.м. в китното село Горна Гращица обл. Кюстендил, на асфалтов път с лесен и целогодишен достъп.  В дворното място има  изграден лозов асмалък. Дворът не е поддържан през последните 5 години. Къщата се състои от приземен етаж, в който има просторна кухня и склад - мазе. На второто ниво се стига по външни стълби до веранда, от която се влиза във вестибюл с преход към 2 стаи. Къщата е в добро конструктивно състояние, но като цяло е за ремонт. Другите 2 постройки  са в степен на завършване  -  на груб строеж като има една  завършена стая-кухня на първото ниво. .

Къщата е изградена около 1960г. Гредоред. Другите постройки са масивни и здрави / тухли и стоманобетонни плочи./,  строени  около 1980г.

Село Горна Гращица принадлежи на историко-географската област Кюстендилска котловина. То е разположено на изток-североизток от р. Струма, в преходната зона между котловината и  Конявска планина, върху южните ѝ склонове. Средната надморска височина на селото е 575 м. Разположено е на шосето Кюстендил Бобов дол, на 85 км югозападно от столицата София и на 12 км североизточно от град Кюстендил. Имотът се намира се в близост до центъра на селото, което е много комуникативно.   Има читалище с библиотека, параклис,  магазини, спирки, площадки и градски транспорт. Електирифицирано е , водоснабдено и главните улици са асфалтирани. Близо до имота има черешови и овощни градини,  планина и три микроязовира.       Горна Гращица е най-богатото село в Кюстендилската котловина на карстови извори, които наброяват повече от 30. Най-големият от тях се нарича „Изворо“, който включва около десетина извора. Те са  образували в миналото поток, задвижвал 14 воденици. Именно на изворите селището дължи своето възникване и съществуване. Не случайно преди Освобождението селото се е наричало Воденица или Горна Воденица. Изобилната вода, непресъхваща дори и в най-сушавите години, умело се иползва за напояване на овощните и зеленчукови градини. Част от водата се събира в три микро язовира, предлагащи и добри условия за спортен риболов. Местните климатични, почвени и хидрографски дадености са особено благоприятни за развитие на овощарство и затова има засадени обширни черешови масиви.

Имотът е подходящ за ползване като вила или къща за целогодишно живеене.

Обади се СЕГА и цитирай този код 662316.


Оферта от партньор на Имотека

Вероника Андровска
Консултант недвижими имоти
pin Пиши във Viber

Често задавани въпроси

В какъв срок се издава данъчна оценка?

Какви са прогнозите за кварталите през 2025г.?

Какво представлява данъчната оценка?

Коя цена е определяща при покупка на имот?

Каква е цената на квадратен метър за София?